Przejdź do treści

W jakim celu stosuje się profile okapowe na balkonie?

profile okapowe

Większość ludzi lubi obcować z naturą, żyjąc w blokowiskach, mamy niewielką możliwość na realizację tych zamiłowań. Najprostszym rozwiązaniem jest posiadanie balkonu, wykonanego z żelbetonu zabezpieczonego przez obróbki blacharskie balkonów.

Profile okapowe – zabezpieczenie antykorozyjne

profile okapoweWysokiej, jakości blachy aluminiowe, z których są wykonane okapniki balkonowe, uchronią nasz balkon przez zawilgoceniem i korodowaniem. Warto zwrócić uwagę na zewnętrzne powierzchnie balkonów, na które mocowane są różnego rodzaju płytki ceramiczne lub kamienne, płytki są narażone na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jakimi jest deszcz, śnieg, mróz. Częste zamarzanie i rozmarzanie powoduje pękanie płytek i konieczność wymiany ich części lub całości. Tylko prawidłowo zamontowane profile balkonowe, przedłużą żywotność naszych płytek, zabezpieczą ich przed uszkodzeniem, które powstaje na skutek bezpośredniego dostępu i zalegania na ich powierzchni wody. Aby płytki były skutecznie położone, należy odpowiednio przygotować podłoże, beton wystawiony na bezpośrednie opady deszczu, może zaaplikować do wnętrza duże ilości wody. Jeżeli został prawidłowo zabezpieczony przez powłokę żywiczną, jego stan jest dobry i można położyć nowe płytki jak również, zabezpieczyć jego krawędzie poprzez obróbki blacharskie balkonów. Wracając do betonowej wylewki na balkonie trzeba zaznaczyć, że zaprawa cementowa antykorozyjna nanoszona na pozbawioną rdzy stal znajdującą się w betonie, przywróci osłonę przed rdzewieniem. Profesjonalne profile okapowe na balkon oraz okapniki balkonowe powinny być zabezpieczone antykorozyjnie na całej ich powierzchni. Wśród części takich jak profile balkonowe wyróżnia się profile narożnikowe, proste i łączniki, wszystkie razem zabezpieczają balkon przed wnikaniem wody w beton i spływaniem jej po ścianach.

 

Przestrzeganie wszystkich wytycznych odnośnie zabezpieczenia antykorozyjnego balkonu uchroni nas przed wydatkami na remont balkonu i uszczelnienie balkonu. Warto zainwestować w materiały dobrej jakości aby później cieszyć się efektownym wyglądem balkonu.