Przejdź do treści

Wybór bram harmonijkowych

bramy harmonijkowe

Bramy harmonijkowe to wyroby wytrzymałe i niezwykle łatwe do konserwacji. Do wykonania ich konstrukcji producenci wykorzystują najczęściej stal i aluminium. Czym wyróżniają się nowoczesne bramy harmonijkowe? Po pierwsze, bardzo ważna jest wysoka jakość zastosowanego napędu. To dzięki niemu brama będzie mogła otwierać się i zamykać szybko i sprawnie, i praktycznie bezawaryjnie. Bardzo ważne jest też ocieplenie bramy.

Bramy harmonijkowe z ociepleniem

bramy harmonijkoweJeżeli nie chcemy, żeby przez nią uciekało ciepło, wybierzmy taką bramę, którą producent ocieplił na przykład za pomocą pianki poliuretanowej. Warto zwrócić uwagę na to, czy nie zawiera ona freonu, aby użytkowanie bramy było całkowicie bezpieczne i nie wiązało się z wytwarzaniem szkodliwych dla zdrowia substancji. Jest to też ważne dlatego, jeżeli zależy nam na ochronie środowiska. Piankę poliuretanową producent łączy ze skrzydłem za pomocą specjalnej osłony stalowej. Tym sposobem zapewnia lekkość konstrukcji, ale jednocześnie właśnie oczekiwana parametry izolacji termicznej. Taka konstrukcja jest równocześnie wyjątkowo stabilna. Co jest jeszcze ważne? Oczywiście nie tylko parametry techniczne, ale i wygląd zewnętrzny – producenci bram uzyskują estetykę wyrobów dzięki zastosowaniu specjalnej, precyzyjnej techniki nakładania farb.

bramy harmonijkoweDzięki temu bramy harmonijkowe posiadają naprawdę estetyczne wykończenie, a uzyskana powłoka charakteryzuje się najwyższą jakością, jest odporna na negatywne czynniki atmosferyczne, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto możemy zdecydować się na bramę, która na skrzydle posiada przeszklenia. Bez wątpienia nowoczesne bramy harmonijkowe, ocieplane za pomocą pianki poliuretanowej (możliwy jest też wybór do ocieplenia wełny mineralnej) doskonale sprawdzą się w wielu różnych miejscach. Takie bramy poleca się montować między innymi w halach produkcyjnych, magazynach, jak też na przykład w warsztatach samochodowych. Takie bramy można bez problemu dostosować do danego obiektu, nie tylko pod względem technicznym, ale i wizualnym – szeroki wybór wyrobów sprawi, że łatwo dopasujemy bramę do architektury danego budynku.

Oczywiście wśród bram przemysłowych znajdują się nie tylko te harmonijkowe, ale także szereg innych rozwiązań. Wśród nich wymienić można bramy rolowane oraz segmentowe. Warto zapoznać się też z ich zaletami oraz wadami. Możemy porównać ze sobą różne rodzaje bram i wybrać tę bramę, która jednak w naszym wypadku sprawdzi się najlepiej. Z pewnością wysokiej klasy komponenty zastosowane do produkcji zapewnią trwałość i wytrzymałość wyrobu.