Przejdź do treści

Wyjątkowe deski na każdą podłogę

deska podłogowa drewniana

Deski podłogowe wcale nie muszą być nudne, czego potwierdzeniem jest ciągle rozwijająca się oferta producentów tych materiałów wykończeniowych. Wiele osób kojarzy układane na podłodze parkiety z mało estetycznymi klepkami, które w czasach PRL-u układało się na lepiku asfaltowym.

Różne rozmiary deski podłogowej

deska podłogowa drewnianaW tamtych czasach był to szczyt marzeń niejednego Polaka, jednak dzisiaj rozwiązanie to nie kojarzy się dobrze, szczególnie ze względu na charakterystyczny zapach oraz konieczność regularnego cyklinowania parkietów. Dzisiaj podłoga z drewna wcale nie musi być tandetna i niepraktyczna. W sklepach możemy znaleźć coraz bardziej nowoczesne, piękniejsze detale o bardzo dobrych parametrach technicznych. Przetworzeniem tarcicy zajmują się specjalistyczne zakłady przemysłowe, które przez wiele lat zdobywały doświadczenie w produkcji materiałów przeznaczonych do wykańczania posadzek. Wyjątkowa deska podłogowa drewniana dostępna jest w wielu rozmiarach i kolorach, co daje właściwie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Do produkcji paneli z litego drewna wykorzystuje się nie tylko świerk i sosnę, ale również dąb, jesion, grab oraz wiele innych gatunków drzew.

deska podłogowa drewnianaOd tego skąd pochodzą rośliny, z których wykonuje się pokrycia podłóg, zależy barwa elementów, układ słojów oraz wytrzymałość uzyskanych elementów. Dzisiaj bardzo dużą popularnością cieszą się deski postarzane. Wykonuje się to przy pomocy ścierniwa oraz farb i impregnatów w wielu kolorach. Podłoga, na której leżą takie detale, prezentuje się niezwykle elegancko. To doskonałe uzupełnienie nowoczesnej aranżacji. Bardzo ciekawą propozycją są również deski barwione na kolor czarny. Prezentują się one podobnie jak stylizowane na drewno płytki ceramiczne, jednak ich naturalność wyczuwalna jest w dotyku. Deski są o wiele cieplejsze, przez co chodzenie po nich boso jest o wiele bardziej komfortowe niż po kamieniu czy ceramice. Do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim lub naturalistycznym można wybrać deski w kolorze białym. Ich delikatny kolor sprawi, że pomieszczenie wyda się jaśniejsze i o wiele bardziej przytulne. Deski wcale nie są bardzo drogim materiałem wykończeniowym.

Odpowiednio dopasowane i ułożone będą niezawodnie służyć przez bardzo długi czas, co jest ich dodatkowym atutem. Należy jedynie pamiętać, aby podłogę z drewna odpowiednio pielęgnować. Do sprzątania warto wykorzystywać płyny do drewna, ponieważ opóźniają one jego starzenie się. Dodatkowo raz na dłuższy czas, warto podłogę odświeżyć specjalnymi środkami impregnującymi.