Przejdź do treści

Wykonywanie nowoczesnych dachów we Wrocławiu

Nowoczesne budownictwo bardzo różni się od tego tradycyjnego, szczególnie jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny budynków. Nowoczesna architektura to bryły proste, widać to zwłaszcza po dachach. Tak jak dawniej najczęściej spotkać mogliśmy obiekty z dachami dwuspadowymi, tak obecnie są to dachy płaskie.

Izolacje nowoczesnych dachów

nowoczesne dachy we WrocławiuPrezentują się naprawdę dobrze, ponadto dają nam wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych, ponieważ taki dach może równocześnie służyć za taras czy za… ogród, jeśli zdecydujemy się na dach zielony. Jednakże mimo tylu zalet bardzo ważne jest, aby takie dachy były wykonane przez profesjonalistów, ponieważ dla efektu końcowego liczy się przede wszystkim dokładność wykonania oraz to, jakiej jakości materiały zostały zastosowane. Na szczęście bez problemu znajdziemy firmy budowlane, które starannie projektują i wykonują nowoczesne dachy we Wrocławiu. Nie powinien dziwić więc wygląd wrocławskiej architektury, gdzie nowoczesne budynki doskonale komponują się z tymi istniejącymi od lat. Wrocławskie firmy budowlane szczególną uwagę przywiązują do wykonania warstw izolacyjnych dachu – musi on posiadać izolację przeciwwilgociową oraz termiczną. Jeśli chodzi o tę pierwszą, tutaj najczęściej stosuje się membrany z tworzyw sztucznych, na przykład z EPDM, jednakże alternatywą dla nich są papy termozgrzewalne.

nowoczesne dachy we WrocławiuTe jednak są cięższe, dlatego mogą mocno obciążać konstrukcję budynku. W przypadku membran z tworzyw sztucznych, nie ma takiego problemu. Jeżeli chodzi zaś o izolację termiczną nowoczesnego dachu płaskiego, nie może to być wełna mineralna w welonie jak w przypadku tradycyjnych dachów. Tutaj powinniśmy wybrać polistyren ekstrudowany, który jest jednak sporo droższy. Jednakże charakteryzuje się on bardzo dobrymi właściwościami – minusem jest jego lekkość i podatność na porywy wiatru, ale tutaj wystarczy zastosować balast, który dociąży izolację. Z pewnością osoby, które decydują się na nowoczesny dach płaski, zastanawiają się nad jego kosztem. Jest on spory, jednakże za dach odwrócony (czyli zielony) trzeba często zapłacić nieco więcej. Efekty są jednak zazwyczaj godne poniesionych kosztów. Ciekawą opcją, która niestety sprawi, że koszta będą wyższe, jest montaż okna w dachu płaskim.

Dzięki temu z samej góry będzie do nas docierało światło naturalne, doskonale doświetlając całe pomieszczenie. Nie powinno więc dziwić, że nowoczesne dachy płaskie wykonywane we Wrocławiu cieszą się takim zainteresowaniem i decydują się na nie osoby, które dopiero kupiły własną posesję, aby postawić dom.