Przejdź do treści

Zabudowa łazienki wykonana z płytek gipsowych

płytka gipsowa

Architekci wykonujący projekty aranżacji łazienek muszą być bardzo kreatywni, ponieważ klienci pragną aby ich pomieszczenia wyglądały niepowtarzalnie. Sięgając więc po rozwiązania, które do tej pory nie był nawet brane pod uwagę podczas projektowania. Teraz dużo się zmieniło i większość łazienek opiera się na zabudowie wykonanej z płytek gipsowych spełniających rolę dekoracyjną.

Płytka gipsowa o nietypowym wyglądzie

płytka gipsowaIdealnie sprawdzają się przy wykończeniu nowoczesnych i surowych wnętrz, gdzie pragnie się uzyskać jak najprostszy wygląd. Producenci musieli dopasować swoje oferty do oczekiwań klientów, stworzyli więc specjalne płytki gipsowe dedykowane do wnętrz. Są odporne na osadzający się kurz oraz właściwie zaimpregnowane, by nie niszczyły się pod wpływek wysokich temperatur oraz wilgoci. Taka dekoracyjna płytka gipsowa położona w łazience zmienia charakter wnętrza pozwalając na nadanie mu nietypowego wyglądu. Nowoczesne pomieszczenia są zazwyczaj minimalistyczne, utrzymuje się stonowaną kolorystykę, jasne oświetlenie oraz dopasowaną do siebie armaturę, by cała łazienka była ze sobą spójna. Można je zakupić zarówno w naturalnych kolorach, jak i w uniwersalnej bieli. Warto podkreślić, że w każdej chwili istnieje możliwość samodzielnego przemalowania płytek gipsowych zwykłą farbą ścienną.

płytka gipsowaW takiej sytuacji należy pamiętać o dodatkowej impregnacji, ponieważ pokrycie powierzchni dodatkową farbą niweluje właściwości poprzedniej warstwy ochronnej. Dobranie płytek gipsowych przeznaczonych do stosowania w pomieszczeniach o większej wilgotności stają się także elementem izolującym zarówno cieplnie, jak i akustycznie. Decydując się na położenie ich w łazience najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów, którzy będą wiedzieli jakie materiały będą niezbędne, by płytki długo zachowały swój wygląd, ale także trzymały się na ścianach. Ekipa budowlana na pewno wykona taką pracę bardzo precyzyjnie dbając o to, by każde połączenie było wykonane na jednym poziomie. W związku ze wzrastającą popularnością płytek ich cena jest bardzo korzystna, nie wpływa ona jednak na jakość wykorzystanych materiałów. Ciekawe projekty łazienek zazwyczaj wykorzystują nietypowe materiały, do których zaliczają się między innymi płytki gipsowe.

Ze względu na ich interesujący wygląd stanowią ciekawe wykończenie, jednak mogą posłużyć także jako element dekoracyjny, kiedy znajdą się tylko na części powierzchni ścian. Ich montaż jest niezwykle istotny, bo efekt będzie zniewalający tylko wtedy, kiedy wszystko zostanie precyzyjnie położone. Warto więc zainwestować w dobrych fachowców, zwłaszcza jak zależy nam na idealnym wykończeniu łazienki.