Przejdź do treści

Zalety wodoodpornych paneli rustykalnych

panele dąb rustykalny

Urządzenie łazienki czy też kuchni wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań – zwłaszcza jeśli chodzi o wykończenie podłóg, ponieważ w pomieszczeniach tego typu będą one narażone na bardzo częste oddziaływanie wody oraz środków chemicznych, a także – w przypadku kuchni – na częstsze zabrudzenia.

Panele w klasycznym stylu

panele dąb rustykalny	Dlatego potrzeba materiału, który, z jednej strony, będzie wykazywał się szczelnością, z drugiej, wysoką odpornością na częste stosowanie środków czyszczących. Nie znaczy to jednak, że podłogi w naszych łazienkach i kuchniach nie mogą prezentować się ładnie i pozostawać w zgodzie z charakterem wykończenia całego mieszkania czy domu. Przeciwnie – współczesny rynek wykończeniowy ma do zaproponowania bardzo wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym możemy uzyskać oryginalne wnętrze każdego z pomieszczeń w naszych domach. Chociaż niemal wszyscy cenią sobie nowoczesne rozwiązania, to jednak daje się ostatnio zauważać tendencja do wprowadzania w architekturze tradycyjnych elementów wykończeniowych – połączenie klasyki z nowoczesnym designem jest współcześnie jednym z najbardziej pożądanych efektów. W zdobnictwie nie ma co prawda szczególnie sztywnych reguł, jednak warto czasem wstrzymać wodze fantazji i postawić na rozwiązania sprawdzone.

panele dąb rustykalny	Dlatego świetnym pomysłem na podłogę w łazienkach i kuchniach są wodoodporne panele Dąb rustykalny nada każdemu wnętrzu odpowiedniego charakteru – utrzymane w klasycznym stylu drewniane płyty prezentują się wyjątkowo efektownie, a wyeksponowane słoje drzewa zachwycają różnorodnością, nadając wnętrzu unikalnego kolorytu. Co istotne, panele rustykalne wpasują się w charakter dosłownie każdego pomieszczenia – zarówno tych urządzonych i utrzymanych w tradycyjnym stylu, jak i tych całkowicie nowoczesnych. Panele tego typu są w stu procentach wodoodporne, dzięki czemu można je bez obaw zamontować w łazience i kuchni, czyli w pomieszczeniach, które są szczególnie narażone na oddziaływanie wody. Dodatkową zaletą paneli rustykalnych jest to, że można pod nimi z powodzeniem montować ogrzewanie podłogowe, są bowiem znakomitym przekaźnikiem ciepła – ogrzewanie tego typu jest najtańszym i najskuteczniejszym sposobem ogrzewania mieszkań i domów, dlatego warto rozważyć takie właśnie rozwiązanie przy okazji urządzania remontu.

Położenie drewna na podłodze uszlachetni wnętrze każdego pomieszczenia, dlatego jest to świetna propozycja dla tych, którzy cenią sobie oryginalny i gustowny wystrój – panele rustykalne sprawdzają się w tym wypadku najlepiej wśród dostępnych na rynku rozwiązań.